SUBLIMACJA

111

Nadruk metodą sublimacyjną

Sublimacja to metoda znakowania głównie jasnych materiałów poliestrowych. Najczęściej stosowana do nadruków na odzieży sportowej: koszulkach z nadrukiem, topach, bluzach, a także dodatkach, np. poduszkach, kubkach, puzzlach. Dzięki swoim zastosowaniom świetnie sprawdza się przy wykonywaniu nadruków na gadżetach reklamowych. Sublimacja jest to proces chemiczny, który powoduje trwałe wniknięcie kolorów w struktury materiału, dzięki czemu nadruk jest odporny na wielokrotne pranie i niewyczuwalny w dotyku. Doskonale odwzorowuje wielokolorowe zdjęcia i grafiki. Warto dodatkowo zaznaczyć, że proces ten nie wpływa na przepuszczalność powietrza, dlatego jest najlepsza metoda do znakowania odzieży dla sportowców. Sublimację można stosować jedynie na materiałach niepowlekanych wcześniej dodatkowymi środkami zabezpieczającymi (np. wodoodpornym), które są w 100% poliestrowe, bez domieszki innego rodzaju tkanin.

 

Nadruk na kubkach czy etui z nadrukiem

Druk sublimacyjny idealnie nadaje się do znakowania kubków czy to dla zamówień detalicznych np. na prezent ze zdjęciem bliskiej osoby czy hurtowych z logo firmy na wszelkiego rodzaju akcje marketingowe, eventy i konkursy. Kubku są jednym z najczęściej wybieranych gadżetów wykonywanych tą metodą, ale zaraz za nimi plasuje się etui z nadrukiem. Od kiedy era wymiennej obudowy w telefonach przeminęła zaczęto szukać innego rozwiązania aby ubarwić telefon i tak z pomocą przyszedł nadruk na etui. Fajny motyw bądź zdjęcie bardzo dobrze wygląda na case do telefonu a dodatkowo metoda sublimacyjna sprawia ze nadruk jest trwały i nie niszczy się. Czy to na prezent czy dla siebie czy może do konkursu etui z nadrukiem to świetny sposób do zabicia nudnego wyglądu telefonu.

Na cenę druku sublimacyjnego wpływają jedynie wielkość pola zadruku oraz łączny nakład zamówienia. Im więcej zamówisz tym mniej zapłacisz wiec warto zastanowić się czy nie jest to dobry pomysł na nagrody konkursowe. Sprawdź jak działa nasz kreator i zaprojektuj własne propozycje.

Sprawdź nas!

Na pewno masz wiele pytań co do druku metodą sublimacyjną, a my z chęią na nie odpowiemy.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial